Ce s-a schimbat din 2016 până acum…

Share ITShare on Facebook
Facebook

În numărul următor al ziarului vă vom prezenta lista prealabilă a câștigătorilor în comunele județului, având în vedere ultimele date. De altfel, nu este greu de preconizat cine va câștiga în anumite comune, mai cu seamă că sunt primari care, dincolo de ofertele politice ale partidelor, tot PRIMARI vor fi. Schimbări importante față de PRIMARII aleși în 2016 nu prea sunt, și aici putem spune că MAREA RACOLARE a PNL Mehedinți nu înseamnă prea mult, decât vreo 17 PRIMARI, iar MAREA SURPRIZĂ rămâne MARIAN RĂDUCAN de la Șișești, care a ales că candideze din postura de INDEPENDENT… Se anunță bătălii crâncene la Orșova, Baia de Aramă, Vânju Mare, Bala, Isverna, Ponoarele, Cujmir și Devesel…

 

DROBETA-TURNU SEVERIN
SCRECIU MARIUS-VASILE – PSD,
CĂLIN ELENA-USR PLUS,
CIOBANU CARMEN-ȘTEFANIA-ALDE,
CÎRJAN DANIEL OLIMPIU-PNL,
GHERGHE CONSTANTIN-PROROMÂNIA,
VALERIA IONESCU-PARAIDA ROMILOR,
KOLER EDUARD VIRGIL-PMP,
SORIN LUPULESCU-INDEPENDENT,
FLORIN MĂNEANAU-PARTIDUL NOUA DREAPTĂ,
MARIAN MIJACHE-PARTIDUL VERDE

ORŞOVA
STOICA MARIUS-SIMION – PROROMÂNIA,
BALICA MARIAN-USR PLUS,
CONSTANTIN BRĂGARU-ALDE,
DUICĂ BOGDAN-PNL,
PĂTĂȘANU CONSTANTIN-PMP,
POPESCU CONSTANTIN-PSD,
OVIDIU TRĂILESCU-PARTIDUL VERDE

BAIA DE ARAMĂ
SANISLAV FLORIN – PSD,
ABUHALIMA ALI-USRPLUS,
ALEXANDRU BOGDAN CEZAR-PPUSL,
DUNĂRINȚU MIHAELA-PROROMÂNIA,
GHEORGHE MĂRGELU-PARTIDA ROMILOR,
ION MATEI-UDMR,
GHEORGHE TRANDAFIR-ALDE,
TUDORESCU ILIE ION-PNL,
DAN CĂTĂLIN VATAMANU-PMP

STREHAIA
GIURA IOAN – PSD,
VASILE VULPAȘU-USRPLUS,
STOIAN GHEORGHIȚA-PMP,
CIOPLEA DANIEL-PNL

VÎNJU MARE
ALEXANDRU MIJAICHE- PSD,
PUIU HÎRȘOVESCU-ALDE,
MATEI FLORINEL ALIN-PARTIDUL VERDE,
ION ADRIAN MOLDOVEANU-PMP,
FLORIN MARCEL TĂRĂBUȚĂ-USRPLUS,
DANIELA TRANCOTĂ-PNL,
ALECU MIOARA TUDOSE-PROROMÂNIA

BALA
OHIMA-MÂNDRUŢ VALENTIN – PNL,
MIHAI MURDEALĂ-PSD,
BĂDÎRCĂ SORIN CLAUDIU-UDMR,
ILIE DRAGOSTĂ-PROROMÂNIA,
VICTOR MĂRGEANU-PMP,
DORINEL SCURTU-USR

BALTA
STOICAN CONSTANTIN – PSD,
GEORGE GANȚU-ALDE,
MUICĂ IVAȘCU NICU ALIN-USRPLUS,
STOICAN RĂESCU NICU-PROROMÂNIA,
UNGUREANU MARIANA-PNL,
ZOICAN IRINA OANA-PMP

BĂLĂCIŢA
VLĂDUŢI CONSTANTIN – PSD,
MARIN DĂOGARU-ALDE,
DAN CONSTANTIN FOTA-PMP,
DAN MIJAICHE-PNL,
BOMBONICA SOCOL-PROROMÂNIA

BÎCLEŞ
COANDĂ LUCIAN-LAURENŢIU – PNL
BÎLVĂNEŞTI
GÎDEA ANGHEL – PSD,
SURCEL ION-PMP,
ROATĂ CONSTANTIN-PROROMÂNIA,
BĂDESCU MIHĂIȚĂ-PNL

BRANIŞTEA
MARIN ION – PSD,
CONSTANTIN RĂDOI-PNL

BREZNIŢA-MOTRU
DĂOGARU CORNEL – PNL,
ION CODIȚĂ-PSD,
CONSTANTIN DASCĂLU-PMP,
VASILE MÂNDESCU-USRPLUS
BREZNIŢA-OCOL
DRĂGHICI CĂTĂLIN – PSD,
DUMITRĂȘCONIU DUMITRU-PNL,
DUMITRĂȘCONIU PETRE-PROROMÂNIA,
ȘERBAN AIDA LUMINIȚA-ALDE

BROŞTENI
BORUGĂ ALEXANDRU – PSD,
VASILE GONCIULEA-PMP,
DUMITRU OLTEANU-USRPLUS,
DUMITRU PUNIC-PROROMÂNIA,
CRISTIAN VALENTIN TRUȘCONIU-PNL

BURILA MARE
CICIC JENICĂ – PSD,
ION ANUȚA-PNL,
NICOLAE DRAGOLEA-PMP,
MIRCEA CONSTANTIN JIPLEA-USRPLUS,
PETRE CONSTANTIN ZAHARIA-PROMÂNIA
BUTOIEŞTI
SĂLCEANU GHEORGHE-VALENTIN – PNL,
DANIEL LUCIAN RUȘINARU-USRPLUS,
DUMITRU FLORICĂ-PARTIDUL NEAMUL ROMÂNESC,
ION BOSOANCĂ-PSD

CĂZĂNEŞTI
LĂDARU OVIDIU-GABRIEL – PNL,
AUREL POPESCU-PSD,
CRISTIAN POPESCU-PARTIDUL VERDE,
AUREL SĂBIESCU-PROROMÂNIA,
TITU ZAHARIA-ALDE

CIREŞU
ŢÎRLUI DORU – PSD,
CÎRCIU DUMITRU ADRIAN-PNL,
BOBÎRSC MARIAN-PMP

CORCOVA
DURAC ADAM – PSD,
NELU ENESCU-PROROMÂNIA,
ION GIUBEGA-PNL,
GEORGE GIURCĂ-PARTIDA ROMILOR,
DANIEL ILIUȚĂ KIDZINSKI-PMP,
ION LĂCĂTUȘU-ALDE,
BARBU ROȘU-USRPLUS

CORLĂŢEL
CONSTĂNGIOARĂ CONSTANTIN – PSD,
BUZGURE CLAUDIU VALERIU-USRPLUS,
LINU GHERGHINOIU-PMP,
JEAN MAZILU-PNL,
OLARU VALI ADRIAN-PROROMÂNIA

CUJMIR
CERGĂ FLORIN – PNL,
FLORIN RIDICHIE-PSD,
VIOREL TOMA-PMP

DEVESEL
BOANCĂ VIOREL-PROROMÂNIA,
ALEXANDRU MIMIȘ SANDU -PSD,
POPESCU VALENTIN-PNL,
ROCHIAN DUMITRU DANIEL-USRPLUS,
DANIEL VEZUREANU-PMP

DÎRVARI
GÎRGĂ CLAUDIU-IONUŢ – PSD,
VIOREL FLORI-PNL,
CONSTANȚA BOTEA-ALDE,
OLOGU ALINA ILEANA-PMP

DUBOVA
DOSCOCIL VICTOR – PNL,
ȚERESCU LUCIAN CRISTIAN-PSD,
TÂRTEA CRISTIAN-PROROMÂNIA

DUMBRAVA
ENACHE CĂTĂLIN – PSD,
ELENA VLĂDUȚ-PNL,
GHOERGHE CIOANĂ-PROROMÂNIA

EŞELNIŢA
VÂȘCĂ MARIAN – PSD,
BASARABĂ ILIE FLORIN-PROROMÂNIA,
CHERESCU MARIAN-INDEPENDENT

FLOREŞTI
PASĂRE RADU – PSD,
DRAGOTĂ ION-PNL,
UNGUREANU ȚUILĂ SERGIU-PMP

GÂRLA MARE
BAICU DUMITRU – PSD,
GICU BĂRBUCEANU-ALDE,
DANIEL BUZATU-USRPLUS,
MARCEL VALENTIN CÎRLIG-PNL,
DĂNILĂ SIMA-PMP,
GOGU SPĂTĂRELU-PROROMÂNIA

GODEANU
BOGDAN CLAUDIU SORIN-PMP,
VIOREL DRAGOMIRESCU-PNL,
GHEORGHECI SABINA ROXANA-PROROMÂNIA,
ADRIAN NICOLĂESCU – PSD

GOGOŞU
ROGOVEANU JEAN – PSD,
EUGEN SANDU-USRPLUS,
GHEORGHE HANEȘ-PMP,
MIREL ȘTEFAN CREȚAN-PNL

GRECI
MOSOARCĂ AURELIA – PSD,
GIURESCU LIVIU MIHAI-PNL,
CONSTANTIN PENA-UDMR,
ION GHEORGHIAN STÎNGĂ-PMP,
GABRIEL TUTUNARU-PROROMÂNIA,
ION VULPAȘIN-USRPLUS

GROZEŞTI
COMAN GHEORGHE – PSD,
COMAN ADRIAN-PROROMÂNIA,
EUGEN PALCU-PMP,
DRAGOȘ ANDREI ȚUVEC-PNL,
AURELIA UNTARU-USRPLUS

GRUIA
NEDELCU ALECSANDRU – PSD,
BENGESCU MARIAN SORIN-PNL,
NELU DOBRE-ALDE,
VIOREL DUROI-PARTIDA ROMILOR,
CĂTĂLIN DUMITRU POPESCU-USRPLUS,
PETRICĂ SPERIOSU-PMP

HINOVA
MOŢI IONICĂ-PETRIŞOR – PSD,
BĂETONIU CONSTANTIN-PMP,
DAN GHIȚAN-PNL,
DANIEL LUCIAN IANCULESCU-PARTIDUL NEAMUL ROMÂNESC,
MIHAI NIȚU-PROROMÂNIA

HUSNICIOARA
CREŢESCU EMANOIL-PETRIŞOR – PNL,
RUJOI MARINER CLAUDIU-PSD,
BRUCĂ GHEORGHE-PMP

ILOVĂŢ
MANŢOG ION – PNL,
DUMITRU MODOACĂ-PSD

ILOVIŢA
PĂTĂŞANU ŞTEFAN – PNL,
ȘONC DĂNUȚ-PSD,
PĂTĂȘANU ILIE ADRIAN-USRPLUS,
CIOANĂ COSMIN-FLORIN-PROROMÂNIA
CĂINICIANU DANIEL-PMP

ISVERNA
STOICAN ION – PSD,
CIOBANU VIRGIL-PMP,
MARIAN BALACI-PNL

IZVORU BÎRZII
BALICA HORIA – PNL,
DUMITRU DURAC-PARTIDUL ROMÂNIEI EUROPENE,
SORIN HÎRȘOVU-PROROMÂNIA,
MUCIONIU GHEORGHE-PMP,
NECȘERIU MARILENA-ADER,
SIMCEA GH.FLORIAN-PSD,
STUPARU EUGEN-PPUSL,
VASILE TURTUREA-USRPLUS

JIANA
STĂNCIOIU STELIAN – PSD,
BRIHAC CONSTANTIN-PNL

LIVEZILE
NĂNUŢI ADRIAN-ION – PSD,
CATANĂ GABRIELA VICTORIA-PMP,
NEGULESCU FLORENTIN COSTEL-PNL,
MARIN UDREA-PROROMÂNIA

MALOVĂŢ
MICHESCU ION – PSD,
VIȘAN CONSTANTIN VIOREL-PNL,
GHEORGHE BĂZĂVAN-PMP

OBÎRŞIA DE CÎMP
STĂNAIA FLOREA – PSD,
ION BALACI-ALDE,
BUTARU NICOLAE GEORGE-PMP,
MARINELA DUMITRELE-USRPLUS,
SABIN IORDACHE-PROROMÂNIA,
ELENA NEAGOE-PNL

OBÎRŞIA-CLOŞANI
MURDEALĂ IACOB – PNL,
ACHIM CLAUDIU-PSD,
LAURENȚIU CIORBĂ-PMP,
VICA COCOARĂ-PROROMÂNIA

OPRIŞOR
GÎRLEANU CONSTANTIN – PSD,
ION DURLĂ-PMP,
PETRU ANDREI VULPE-USRPLUS,
CONSTANTIN VALENTIN MÎȚU-PNL

PĂDINA
BĂROIU NICOLAE SERGIU-ALDE,
ALIN ALEXANDRU BOBLEA-PNL,
DAN ȘTEFAN-PMP,
NELU TOMA-PROROMÂNIA,
SORIN ZIMȚA-PSD

PĂTULELE
ŢICU ION – PNL,
ION RAICU-PMP,
DANIEL CONSTANTIN FLORESCU-USRPLUS,
CLAUDIU CONSTANTIN CĂPRARU-PROROMÂNIA,
COSTEL MINICĂ BRĂGĂU-PARTIDUL VERDE

PODENI
ROATĂ MIHAI – PSD,
ROGOBETE ILIE-PROROMÂNIA,
PREDESCU AURELIAN-PNL,
GHEORGHE GHERGHINA-PMP

PONOARELE
CERBU-DURALIA IULIAN – PNL,
DOMAN TIHOI CONSTANTIN-PROROMÂNIA,
PÎRVAN OANA-PMP
GEORGICĂ PĂTRAȘCU-PSD

POROINA MARE
ANUŢA VALENTIN LAURENȚIU-PNL,
FLORENTIN GABRIEL GOGÂLEA-USRPLUS,
SORINEL GIGI ȚĂRINEANU-PSD

PRISTOL
NEAMŢU ION – PSD,
DAN DRINCEANU-PMP,
NICOLE BADEA-PNL

PRUNIŞOR
COVLEA NANDI – PSD,
ȘTEFAN DĂNCĂU-ALDE,
CIPRIAN MĂCIUCĂ-PNL,
VÎLCU EMILIAN CORNEL-PMP

PUNGHINA
DRINCEANU COSTEL GELU – PSD,
COJOCARU EMIL IURI-PARTIDA ROMILOR,
ION OANĂ-PNL,
PECA VIOREL GABRIEL-USRPLUS,
DUMITRU VEVERIȚĂ-INDEPENDENT

ROGOVA
VAMVU-EPURE COSTINEL-MARINICĂ – PSD,
DORIN CRISTIAN GANEA-PNL,
ION BALAURE-PROROMÂNIA

SALCIA
PANTELIMON GELU – PSD,
CĂLUȘERU CORNEL IONUȚ-PNL,
ION DĂNUȚ CHIRIȚOIU-USRPLUS,
GEORGETA DRĂGHIA-PARTIDUL VERDE,
OCTAVIAN POPESCU-PROROMÂNIA,
MARCEL SAVA-PMP

STÎNGĂCEAUA
BUZATU VASILE – PSD,
FLORINEL BEREANU-PNL,
ADRIAN VASILICĂ BIROU-PMP

SVINIŢA
CURICI NICOLAIE – PSD,
IVAN ILICI-PNL

ŞIMIAN
TRUŞCĂ CONSTANTIN – PNL,
BUCULEASA IONUȚ-PSD,
ALDEA SEVASTIAN DUMITRU-PROROMÂNIA,
COMBEI GABRIEL FELLIX-USRPLUS

ŞIŞEŞTI
RĂDUCAN MARIAN-ION – INDEPENDENT,
IOSU DUMITRU-PMP

ŞOVARNA
PRUNDEANU-MICĂ CONSTANTIN – PSD,
PRUNDEANU COSTEL-PROROMÂNIA,
IVĂNEL DĂNUȚ CONSTANTIN-PNL

TÎMNA
ȘERBAN DUMITRU ILIUȚĂ – PSD,
CRISTINEL HORNEA-PROROMÂNIA,
RADU GÎDEA-USRPLUS,
DANIEL COCÎRLAN-PNL,
DUMITRU CIOANĂ-PMP,
VICTOR DUMITRU BURCU-PARTIDUL VERDE

VÂNĂTORI
PERCEA DĂNUŢ-NARCIS – PSD,
ION GOLICI-PNL

VÎNJULEŢ
COSTAICHE NISTOR – PSD,
CĂTĂLIN MARIAN MOISĂ-ALDE

VLĂDAIA
SPUZĂ VIOREL – PSD,
ION MOISĂ-PROROMÂNIA,
EMIL TĂNASIE-INDEPENDENT
ION TOADER-PNL

VOLOIAC
OVREIU ALEXANDRU – PNL,
ION CONDESCU-PMP,
IULIA DRAGOMIR-PSD

VRATA
CĂPRARU DAN – PSD,
LIVIU CĂPĂȚÎNĂ-ALDE,
VALENTIN CICIC-PNL,
CRISTIANA RELI MORARIU-PMP

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *