Programul turului Liga 2-a la fotbal

By | July 25, 2018

Craiova, sufletul fotbalului in Oltenia ….

ETAPA I – 4 august 2018

ACS Energeticianul – Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara – Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj – Metaloglobus
Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu
FC Argeş – CS Baloteşti
Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov
CS Mioveni – Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti – UTA Arad
SSC Farul Constanţa – ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

Etapa II – 11 august 2018

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara – Dacia Unirea Brăila
UTA Arad – SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni – Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov – CS Mioveni
CS Baloteşti – Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş
Metaloglobus – Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte – Universitatea Cluj
ACS Energeticianul – ASU Politehnica Timişoara

Etapa III – 18 august 2018

ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj – ACS Energeticianul
Aerostar Bacău – Chindia Târgovişte
FC Argeş – Metaloglobus
Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni – CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa – Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila – UTA Arad
Ripensia Timişoara – ACS Poli Timişoara

Etapa IV – 25 august 2018

Luceafărul Oradea – ACS Poli Timişoara
UTA Arad – Ripensia Timişoara
Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov – SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti – Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni
Metaloglobus – Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte – FC Argeş
ACS Energeticianul – Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara – Universitatea Cluj

Etapa V – 1 septembrie 2018

Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea
Aerostar Bacău – ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş – ACS Energeticianul
Petrolul Ploieşti – Chindia Târgovişte
CS Mioveni – Metaloglobus
Daco-Getica Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
SSC Farul Constanţa – CS Baloteşti
Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov
Ripensia Timişoara – Academica Clinceni
ACS Poli Timişoara – UTA Arad

Etapa VI – 8 septembrie 2018

Luceafărul Oradea – UTA Arad
Academica Clinceni – ACS Poli Timişoara
Sportul Snagov – Ripensia Timişoara
CS Baloteşti – Dacia Unirea Brăila
Pandurii Târgu Jiu – SSC Farul Constanţa
Metaloglobus – Daco-Getica Bucureşti
Chindia Târgovişte – CS Mioveni
ACS Energeticianul – Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş
Universitatea Cluj – Aerostar Bacău

Etapa VII – 15 septembrie 2018

Aerostar Bacău – Luceafărul Oradea
FC Argeş – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni – ACS Energeticianul
Daco-Getica Bucureşti – Chindia Târgovişte
SSC Farul Constanţa – Metaloglobus
Dacia Unirea Brăila – Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara – CS Baloteşti
ACS Poli Timişoara – Sportul Snagov
UTA Arad – Academica Clinceni

Etapa VIII – 22 septembrie 2018

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni
Sportul Snagov – UTA Arad
CS Baloteşti – ACS Poli Timişoara
Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara
Metaloglobus – Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgovişte – SSC Farul Constanţa
ACS Energeticianul – Daco-Getica Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
Aerostar Bacău – FC Argeş

Etapa IX – 29 septembrie 2018
FC Argeş – Luceafărul Oradea
Petrolul Ploieşti – Aerostar Bacău
CS Mioveni – Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti – ASU Poli Timişoara
SSC Farul Constanţa – ACS Energeticianul
Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara – Metaloglobus
ACS Poli Timişoara – Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad – CS Baloteşti
Academica Clinceni – Sportul Snagov

Etapa X – 6 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov
CS Baloteşti – Academica Clinceni
Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad
Metaloglobus – ACS Poli Timişoara
Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara
ACS Energeticianul – Dacia Unirea Brăila
ASU Poli Timişoara – SSC Farul Constanţa
Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti
Aerostar Bacău – CS Mioveni
FC Argeş – Petrolul Ploieşti

Etapa XI – 10 octombrie 2018 (intermediară)

Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea
CS Mioveni – FC Argeş
Daco-Getica Bucureşti – Aerostar Bacău
SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara
Ripensia Timişoara – ACS Energeticianul
ACS Poli Timişoara – Chindia Târgovişte
UTA Arad – Metaloglobus
Academica Clinceni – Pandurii Târgu Jiu
Sportul Snagov – CS Baloteşti

Etapa XII – 13 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov
Metaloglobus – Academica Clinceni
Chindia Târgovişte – UTA Arad
ACS Energeticianul – ACS Poli Timişoara
ASU Politehnica Timişoara – Ripensia Timişoara
Universitatea Cluj – Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău – SSC Farul Constanţa
FC Argeş – Daco-Getica Bucureşti
Petrolul Ploieşti – CS Mioveni

Etapa XIII – 20 octombrie 2018

CS Mioveni – Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti – Petrolul Ploieşti
SSC Farul Constanţa – FC Argeş
Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău
Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj
ACS Poli Timişoara – ASU Politehnica Timişoara
UTA Arad – ACS Energeticianul
Academica Clinceni – Chindia Târgovişte
Sportul Snagov – Metaloglobus
CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

Etapa XIV – 27 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu
Metaloglobus – CS Baloteşti
Chindia Târgovişte – Sportul Snagov
ACS Energeticianul – Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara – UTA Arad
Universitatea Cluj – ACS Poli Timişoara
Aerostar Bacău – Ripensia Timişoara
FC Argeş – Dacia Unirea Brăila
Petrolul Ploieşti – SSC Farul Constanţa
CS Mioveni – Daco-Getica Bucureşti

Etapa XV – 3 noiembrie 2018

Daco-Getica Bucureşti – Luceafărul Oradea
SSC Farul Constanţa – CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila – Petrolul Ploieşti
Ripensia Timişoara – FC Argeş
ACS Poli Timişoara – Aerostar Bacău
UTA Arad – Universitatea Cluj
Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov – ACS Energeticianul
CS Baloteşti – Chindia Târgovişte
Pandurii Târgu Jiu – Metaloglobus

Etapa XVI – 10 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea – Metaloglobus
Chindia Târgovişte – Pandurii Târgu Jiu
ACS Energeticianul – CS Baloteşti
ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov
Universitatea Cluj – Academica Clinceni
Aerostar Bacău – UTA Arad
FC Argeş – ACS Poli Timişoara
Petrolul Ploieşti – Ripensia Timişoara
CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica Bucureşti – SSC Farul Constanţa

Etapa XVII – 17 noiembrie 2018

SSC Farul Constanţa – Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila – Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timişoara – CS Mioveni
ACS Poli Timişoara – Petrolul Ploieşti
UTA Arad – FC Argeş
Academica Clinceni – Aerostar Bacău
Sportul Snagov – Universitatea Cluj
CS Baloteşti – ASU Politehnica Timişoara
Pandurii Târgu Jiu – ACS Energeticianul
Metaloglobus – Chindia Târgovişte

Etapa XVIII – 24 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte
ACS Energeticianul – Metaloglobus
ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj – CS Baloteşti
Aerostar Bacău – Sportul Snagov
FC Argeş – Academica Clinceni
Petrolul Ploieşti – UTA Arad
CS Mioveni – ACS Poli Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – Ripensia Timişoara
SSC Farul Constanţa – Dacia Unirea Brăila

Etapa XIX – 28 noiembrie 2018 (intermediară)

Dacia Unirea Brăila – Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara – SSC Farul Constanţa
ACS Poli Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
UTA Arad – CS Mioveni
Academica Clinceni – Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov – FC Argeş
CS Baloteşti – Aerostar Bacău
Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj
Metaloglobus – ASU Politehnica Timişoara
Chindia Târgovişte – ACS Energeticianul

În 2018 se joacă şi două etape din retur, apoi campionatul se reia cu etapa a 22-a, pe 23 februarie 2019, şi se va încheia pe 1 iulie 2019. La fel ca în tur, şi în retur sunt programate tot câte două intermediare.

Programul etapelor returului:

Etapa a 20-a – 1 decembrie 2018
Etapa a 21-a – 8 decembrie 2018
Etapa a 22-a – 23 februarie 2019
Etapa a 23-a – 2 martie 2019
Etapa a 24-a – 9 martie 2019
Etapa a 25-a – 16 martie 2019
Etapa a 26-a – 23 martie 2019
Etapa a 27-a – 30 martie 2019
Etapa a 28-a – 6 aprilie 2019
Etapa a 29-a – 13 aprilie 2019
Etapa a 30-a – 17 aprilie 2019 (intermediară)
Etapa a 31-a – 20 aprilie 2019
Etapa a 32-a – 27 aprilie 2019
Etapa a 33-a – 4 mai 2019
Etapa a 34-a – 11 mai 2019
Etapa a 35-a – 15 mai 2019 (intermediară)
Etapa a 36-a – 18 mai 2019
Etapa a 37-a – 25 mai 2019
Etapa a 38-a – 1 iunie 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *